KOLEKTÍVNE VYJEDNÁVANIE VO VEOLII

ZAČALO KOLEKTÍVNE VYJEDNÁVANIE

Tento týždeň OZ ČLEN predložilo návrh kolektívnej zmluvy v spoločnosti PPC Investments, a.s. skupiny Veolia.

Na začiatok uvediem, že nie je nič príjemnejšie
pre odborovú organizáciu, ako vyjednávať požiadavky zamestnancov vo firme, kde je organizovanosť 70% a pevne zamestnanci stoja za odborovou organizáciou. Samozrejme , že zo strany nás zástupcov zamestnancov je to obrovský záväzok nesklamať dôveru našich členov.

Filozofia OZ ČLEN pri vyjednávaní vždy vychádza z troch zásadných parametrov:

1. Požiadavky zamestnancov

2. Hospodárske výsledky spoločnosti

3. Reálne približovanie mzdových podmienok a benefitov
k podmienkam v materskej firme vo Francúzsku.

Hospodárenie spoločnosti je vynikajúce a zamestnanci nepožadujú nič viac, len spravodlivejšie prerozdelenie vytváranej pridanej hodnoty a zisku, na ktorom sa aj oni podieľajú.

Vedenie firmy si dozaista uvedomuje, ako sú rozdané karty v tomto procese a veríme, že v nadchádzajúcich kolách bude prichádzať s konštruktívnymi návrhmi tak, aby sme uzavreli kolektívnu zmluvu, s ktorou budú spokojní predovšetkým zamestnanci spoločnosti.

Tím OZ ČLEN

Releated

KOLEKTÍVNE VYJEDNÁVANIE V UTAJENÍ.

Vzhľadom na fakt, že OZ ČLEN nie je aj napriek žiadostiam a ponúkanej podpore pri kolektívnom vyjednávaní informované o čiastkových návrhoch, tak zamestnávateľa, ako aj zástupcov ZO ECHOZ pri SLOVNAFT, a.s. dozvedáme sa sa tieto informácie len z druhej ruky a teda tieto informácie nemáme potvrdené. 1. Zamestnávateľ predložil prvotný návrh zvýšenia miezd o 0,8%, […]

PODORA KOLEKTÍVNEMU VYJEDNÁVANIU

19.4.2021 Vec: Podpora pri kolektívnom vyjednávaní Vážený pán predseda ZO ECHOZ pri Slovnaft, a.s., dovoľujeme si Vás osloviť zo strany Odborového združenia ČLEN, s ponukou podpory kolektívnemu vyjednávaniu, vedenému Vašou odborovou organizáciou so zamestnávateľom. Sme pripravení na priebežné rokovania o všetkých návrhoch do kolektívnej zmluvy tak zo strany zamestnávateľa, ako aj Vašich návrhoch a sme […]